Naujienos > Egzaminams
 
 

Egzaminams

... 12 metų, ypač dveji paskutiniai, jums sukrovė tokį žinių aruodą, kad galėsite iš jo "maitintis"  visą gyvenimą. Jei ir toliau į jį nešite tokias pat gėrybes, niekada nepristigsite peno nei kūnui, nei dvasiai. Sunku tuo patikėti? Gerai, kad sunku, nes lengvatikiams oi kaip nelengva! Sėdintis ant pilno aruodo, bet nemokantis jo turtų paversti kasdieniais pietumis atrodo juokingas, o iš tiesų yra vargšas.

Žinoma, kad nenorite ir neturite tokie atrodyti ar jaustis, todėl privalote sukrusti prieš didįjį ir dvigubą - egzaminų ir savarankiško gyvenimo - startą: peržiūrėkite, ką sukaupėte, atgaivinkite, kas nubluko, ir patikrinkite, ar veikia. Ypač rūpinkitės veiksmingumu, nes žinios, jeigu jų negalima panaudoti, mažai ko vertos. Žinoma, veikti turi gerai, o ne bet kaip.

Kartotis perverčiant vadovėlius naudinga, bet dar naudingiau imtis kurti naujas reikšmes ir gilinti supratimą. Visos žinios jau yra Jūsų nuosavybė, ir galite elgtis su jomis kaip tinkami, tik nepamirškite, kad bet kuri nuosavybė gera tik tiek, kiek lengvina gyvenimą. ...

Citata iš Dalios Kubilinskienės knygos  "Į pagalbą abiturientui"

Šalutiniai puslapiai